Preferences
USER PANEL

E-mail address:


Password:


Remember me

I don’t have an account

I don’t remember password

SEARCH

Category:

Phrase:

 

CATEGORY
Galileo Extra - program popularno-naukowy (2010-2012) *PDTV* *TVRip* *MP3*

Interest 300%

Documentary


added: 2010-09-10
17:39:59

Release date: 2010-2012

Description

Galileo Extra - program popularno-naukowy

Nowy cykl programu "Galileo Extra" to cykl w którym jego autorzy przedstawiać będą wszystko co najlepsze z "Galileo"
Twórcy nowego cyklu znacznie wnikliwiej badają fenomeny naszej cywilizacji. Program w nowej oprawie prowadzi dwójka młodych prezenterów: Agnieszka Kołodziejska i Paweł Truszczyński. Nie zawsze mają oni to samo zdanie na temat przedstawianych zagadnień, ale łączy ich chęć zrozumienia intrygujących zjawisk współczesnego świata. Potrafią też przybliżyć je widzom w interesujący i przystępny sposób.
Poznamy m.in. różne pomysły na to, jak i gdzie można mieszkać i zobaczymy zabawki dla najbogatszych. Prowadzący ukazują między innymi technologie chroniące ludzkie życie, wszelkiego rodzaju zbrojenia, tajemnice marketingowe sieci handlowych oraz prawdziwe oblicze Ameryki - od Nowego Jorku po Los Angeles. Program ukazywać się będzie w formacie XviD, (1-35 TV Rip, od 36 PDTV Rip) rozdzielczości 640x360 px., audio 112 VBR a począwszy od odcinka nr 51 w rozdzielczości 720x400 px.

.

Odcinek nr 1 - Data emisji odcinka: 05-09-2010 r.
Twórcy odcinka zapoznają widzów z fenomenami kultury Azji. Prezentują zaskakujące obyczaje i zachowania mieszkańców kontynentu oraz analizują niezwykłą wydajność tamtejszej gospodarki. Wyruszają z kamerą po krajach azjatyckich, gdzie posiłki w restauracjach czasem się poruszają, gdzie wytwarza się ogromne bębny i samurajskie miecze i gdzie hoduje się karpie dla prestiżu, a nie do celów spożywczych. Śledzimy obieg plastikowej butelki oraz damskiej podkoszulki - okazuje się bowiem, że mają ze sobą wiele wspólnego.

Odcinek nr 2 - Data emisji odcinka: 12-09-2010 r.
Ludzie od wieków poszukują dla siebie schronienia. Czasem była to przypadkowa jaskinia, skalna półka lub lodowa jama. Dziś budownictwo mieszkaniowe to produkcja niemal seryjna. Te same materiały, te same technologie, nie różniące się wiele od siebie projekty. Wielu współczesnych ludzi wzbrania się jednak przed taką uniformizacją, wybierając na siedzibę przedziwne miejsca i formy. Spotkamy się z ludźmi mieszkającymi w przeciwatomowych schronach, w podwodnych głębinach, czy lodowych wnętrzach, a także w jaskiniach lub w warunkach z czasów jaskiniowców - bez prądu, wygód i ciepłej wody. Co pcha ludzi do takich wyborów? Jak się żyje na krawędzi?

Odcinek nr 3 - Data emisji odcinka: 19-09-2010 r.
Dowiemy się, jak daleko sięga wyobraźnia miliarderów w kwestii ekstrawaganckich rozrywek. Twórcy odcina prezentują niektóre z luksusowych przyjemności - biuro na orbicie ziemskiej, przyjęcie w jednym z najdroższych hoteli świata, ekstremalne podróże lotnicze i głębinowe safari.

Odcinek nr 4 - Data emisji odcinka: 26-09-2010 r.
Co można kupić za fortunę? Można np. kupić super łódź, która nie dość, że jest jedną z najszybszych na świecie, to jest jeszcze niebywale luksusowa, a jej materiały i stylistyka należą do najwyższej, osiągalnej na Ziemi półki. Można także stworzyć sobie własną formułę wyścigów samochodowych, zbudować własne bolidy i przeprowadzić serię międzynawowych zawodów, robiąc konkurencję dla Formuły 1. Banalne? Możne przecież polecieć sobie w kosmos na wycieczkę - dlaczego by nie? Wystarczy tylko odrobina gotówki… A tym, którzy na to zasługują i należą do wąskiego kręgu prawdziwych celebrytów należy się jeszcze własna podobizna w gabinecie woskowych figur. Tutaj zasobność portfela nie jest jedynym kryterium. Liczy się pozycja. Zabawki dla bogatych, duże, większe i największe.

Odcinek nr 5 - Data emisji odcinka: 03-10-2010 r.
Wraz z rozwojem technologicznym człowiek zdobywa coraz więcej obszarów, które jeszcze do niedawna wydawały się być całkowicie niedostępne – szczególnie spektakularne są osiągnięcia medycyny.
Bionika pozwoliła na ratowanie ludzkiego życia, oferując rozwiązania umożliwiające zastępowanie utraconych organów w coraz bardziej perfekcyjny sposób. Dziś możliwe jest już tworzenie protez kończyn, sterowanych bezpośrednio nerwami. Trwają badania nad udoskonaleniem protezy zmysłu wzroku, a z roku na rok zwiększa się liczba udanych eksperymentów z coraz nowszymi rozwiązaniami, mającymi pomóc ludziom dotkniętym przez los.
Człowiek przybliża się w ten sposób do wizji bionicznej maszyny, będącej połączeniem ludzkiej tkanki z technologią – jak wprost z kart fantastyczno-naukowych powieści lub fabryki Lego, niczym popularna zabawka Lego-Bionicle. Ta ostatnia powstała jako zupełnie nowy rodzaj klocków, działających na wyobraźnię, dziś funkcjonuje także w filmie czy grach i wciąż jest rozwijana. Jak wygląda projektowanie i produkcja zabawek z serii Lego-Bionicle? Tego dowiemy się z piątego odcinka „Galileo Extra”.

Odcinek nr 6 - Data emisji odcinka: 10-10-2010 r.
Podróże kształcą i wzbogacają wyobraźnię – szczególnie, jeśli ich celem są współczesne cuda świata. Wielkie konstrukcje, które stworzył człowiek, korzystając ze swego niepohamowanego dążenia do rozwoju i pokonywania wszelkich barier. Monstrualny most nad rozległą doliną, hotel w kształcie żagla, stojący w morzu, czy też ogromna sztuczna wyspa, służąca za najnowocześniejsze lotnisko świata. Czasem warto pokonać tysiące kilometrów, aby zmierzyć się z dziełami ludzkiego umysłu, które wyewoluowały w przepiękne i zapierające dech konstrukcje. A wrażeniami z dalekich stron świata najlepiej podzielić się z bliskimi, za pomocą tradycyjnej kartki pocztowej. Prześledziliśmy, jak taka kartka podróżuje z miejsca nadania do odbiorcy. Dlaczego zdarza się, że kartki docierają do adresatów na długo po naszym powrocie z wakacji? Jakimi drogami wędrują po świecie? Kto odczytuje adres i czy to zawsze jest możliwe?

Odcinek nr 7 - Data emisji odcinka: 17-10-2010 r.
Rozwój technologii pozwala nam dziś osiągać to, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. Miniaturyzacja i zaawansowanie techniczne umożliwiły postęp w różnych dziedzinach, m.in. identyfikacji osobistej. Jak dalece posunięta powinna być jednak technologia służąca ustalaniu tożsamości? Autorzy programu sprawdzą to na przykładzie technik wykorzystywanych przez służby policyjne do rozwiązywania kryminalnych zagadek sprzed lat.

Odcinek nr 8 - Data emisji odcinka: 24-10-2010 r.
Poznamy historię lotnictwa cywilnego. Dowiemy się, jak powstał zawód stewardesy, jaka jest rola konkurencji na rynku samolotów pasażerskich i jak różne koncepcje rozwoju lotnictwa cywilnego są z tym związane. Autorzy programu śledzą filozofię dwóch największych dostawców maszyn - Boeinga i Airbusa. Zaglądają też za kulisy lotniskowych kontroli. Przekonamy się też, co się dzieje z naszymi bagażami zanim po wylądowaniu pojawią się na taśmie oraz kto i w jaki sposób kontroluje ich zawartość.

Odcinek nr 9 - Data emisji odcinka: 31-10-2010 r..
W tym odcinku Galileo Extra zajmujemy się technologiami, które ratują ludzkie życie. Specjalistyczna technika pomaga odnajdywać rozbitków, docierać z pomocą do ofiar katastrof. Przyjrzymy się spektakularnym pomysłom na wyszukiwanie ludzi zasypanych w wyniku trzęsień ziemi. Poznamy nowoczesne sposoby na odnajdywanie śladów życia za pomocą czułych na wibracje mikrofonów, czujników na podczerwień i innych technik, zrodzonych nierzadko w wyniku doświadczeń ratowników niosących doraźną pomoc. Zobaczymy urządzenia, które sprawdziły się w walce ze skutkami nieszczęśliwych wypadków - często tak zadziwiające jak wynalazki słynnego McGyver’a. Czy wszystkie jego triki były prawdziwe? Testujemy kilka z nich, starając się odtworzyć sytuacje, z których obronną ręką wychodził bohater popularnego serialu.

Odcinek nr 10 - Data emisji odcinka: 07-11-2010 r.
W tym wydaniu autorzy prezentują historię oręża używanego przez ludzi na przestrzeni wieków - od kamieni do broni palnej. Przyjrzymy się też wciąż udoskonalanym technicznie przyrządom do zwalczania szkodników, na przykład gryzoni.

Odcinek nr 11 - Data emisji odcinka: 14-11-2010 r.
W jaki sposób zdobycze nauki przenikają do życia codziennego? Jaki jest pożytek z badań kosmosu dla przeciętnego mieszkańca Ziemi? Które z wynalazków kosmicznych trafiły do codziennego użytku? Tropimy zastosowania technologii stworzonych specjalnie do podboju kosmosu wśród pospolitych przedmiotów, urządzeń i technik. Czy ogromne wydatki na badania kosmiczne opłaciły się? Co łączy ochronę termiczną lądownika Apollo ze współczesnymi tkaninami? Czy kaski kosmonautów mają coś wspólnego z kaskami ochronnymi, stosowanymi w wyścigach samochodowych? Czy miniaturyzacja komputerów to pokłosie badań kosmicznych? Czy zaawansowana nauka może pomóc nam w codziennym życiu? Na przykład… znaleźć właściwego partnera? Testujemy naukowe podstawy doboru idealnego partnera. Co nauka wie o preferencjach mężczyzn i jak to się ma do rzeczywistości?

Odcinek nr 12 - Data emisji odcinka: 21-11-2010 r.
Wielka wyprawa Jumbo XXL po USA. Ze wschodniego wybrzeża jedzie on do Kalifornii na spotkanie ze słynnym satyrykiem Jayem Leno. Po drodze odwiedza wielkie bazy TIR-ów, jeździ na harley'u, prowadzi Monster Trucka i poznaje prawdziwe oblicze Stanów Zjednoczonych.

Odcinek nr 13 - Data emisji odcinka: 28-11-2010 r.
Zaglądamy za kulisy transportu lotniczego – tam, gdzie nie sięga (bo nie może) nasz wzrok. Co się dzieje z naszymi bagażami, po ich nadaniu? W jakich warunkach podróżują nasze walizki i torby? Co sprawia, że (prawie zawsze) docierają do miejsca przeznaczenia? Jak działa mechanizm sortujący bagaże na lotniskach. Gdzie może tkwić błąd i co się dzieje, kiedy nasze bagaże nie dotrą w tym samym czasie tam, gdzie my? Co się dzieje z bagażami, w których przewożone są niedozwolone przedmioty? Co robią z nimi służby celne? Jakie procedury przeprowadzane są w takich przypadkach? Co się dzieje z bagażami nieodebranymi przez pasażerów? Jak wygląda aukcja „niechcianych” walizek? Odpowiedzi na te pytania - w 13. odcinku „Galileo Extra”

Odcinek nr 14 - Data emisji odcinka:  05-12-2010 r.
Kolejny odcinek Galileo Extra opowiada o środkach jakie stosowane są dla zapewnienia bezpieczeństwa naszym pieniądzom. Jak to się robi, gdy w grę wchodzą naprawdę duże sumy? Jak przewozi się miliony euro przeznaczone dla bankomatów? Jakimi metodami posługują się konwojenci, aby zapewnić sobie i przewożonym pieniądzom maksymalne bezpieczeństwo? A co z transakcjami bezgotówkowymi? Czy płacenie kartą jest bezpieczne? Jakimi trikami posługują się karciani oszuści? Co zrobić, aby nie dać się nabrać złodziejom? A jeśli już mamy podejrzanego - jak wykryć, czy jego zeznania są prawdziwe, czy fałszywe? Czy pomoże nam w tym wykrywacz kłamstw? Jak działa? Czy dostępne w internecie urządzenia sprawdzają się w praktyce?

Odcinek nr 15 - Data emisji odcinka:  12-12-2010 r.
Dziś najchętniej robimy zakupy w dużych sklepach, oferujących wiele towarów w jednym miejscu. Często nie zastanawiamy się nad tym, jak dalece nasze wybory są programowane przez specjalistów od marketingu. Dlaczego kupujemy nie to, co zamierzamy, ale to, co naszej podświadomości podsuwają sprytni specjaliści. Jak funkcjonują duże sklepy? Jak powstają wózki sklepowe? Jak bada się ich wytrzymałość? A także: jak to bywało kiedyś i dlaczego? Zajrzymy za kulisy budowy wielkiego domu meblowego znanej skandynawskiej sieci, od początku projektowanego z uwzględnieniem zasad marketingu sklepowego. Dlaczego dajemy się zwieść ofertom? Czym mamią nas sprzedawcy? W jaki sposób udaje im się sprzedać nam więcej, niż planowaliśmy kupić?

Odcinek nr 16 - Data emisji odcinka: 19-12-2010 r..
Tym razem tropimy sensacyjne triki hollywoodzkiego kina akcji. Czy spektakularne kadry z filmów sensacyjnych to prawda, czy fikcja? Rozbijane sejfy, widowiskowe ewolucje włamywaczy, metody oszukiwania skomplikowanych systemów alarmowych, włamania na słuch i na rąbankę, akrobacje złodziei i wymyślne detonacje. Czy wszystko to, co widzimy w amerykańskich filmach akcji można odtworzyć w rzeczywistości? W tym celu Galileo Extra sięga po wiedzę i doświadczenie pirotechników, akrobatów, kaskaderów, tancerzy Capoiery, a także …prawdziwych włamywaczy. Co się okaże prawdziwą sztuką, a co tylko efektowną pracą grafików komputerowych i speców od trików?

Odcinek nr 17 - Data emisji odcinka: 08-03-2011 r.
Dziś zabierzemy Was w fascynującą podróż po RPA - Republiki Południowej Afryki. Będzie to podróż pełna wrażeń z której wszyscy dowiemy się więcej o RPA. Dla wielu z nas RPA to było jedynie skojarzenie z Prezydentem Nelsonem Mandelą. RPA to prawie 50-cio milionowy kraj na południowym krańcu kontynentu ale możemy ze świecą szukać osób które posiadają wiedzę o tym kraju. W dzisiejszym programie spróbujemy poznać ten kraj w podróży z kamerą po RPA.

Odcinek nr 18 - Data emisji odcinka: 15-03-2011 r.
Savoir-vivre po chińsku - 9 błędów jakie można łatwo popełnić odwiedzając Chiny. Czy wolno smarkać przy stole? Czy zegarek to odpowiedni prezent? Ponadto: egzotyczne wesele w Chinach – jak się wychodzi z mąż w Państwie Środka i jak się tam ożenić? – oraz najsurowsza szkoła cyrkowa świata w Wuqaio - twardy trening dzieci na cyrkowych akrobatów.

Odcinek nr 19 - Data emisji odcinka: 22-03-2011 r.
Ruszamy dookoła świata w poszukiwaniu najbardziej widowiskowego parku rozrywki. Odwiedzamy m.in. Dubaj, USA i Australię. Dowiemy się też, jak buduje się wielki park rozrywki od podstaw: przyjrzymy się Area 47 w Oetztal w Austrii - największemu tego typu obiektowi w Europie - od projektu do otwarcia dla gości.

Odcinek nr 20 - Data emisji odcinka: 29-03-2011 r.
Fascynacja piłką nożną powszechna jest na całym świecie - jak wygląda w Peru, Francji, Brazylii, Południowej Afryce? Gdzie gra się w nią najbardziej spektakularnie? Według jakich zasad rozgrywane są najdziwniejsze mecze piłkarskie świata? Ponadto: test profesjonalnych piłek, używanych w mistrzostwach świata i próba odpowiedzi na pytanie, czy człowiek może wygrać z maszyną w piłkę?

Odcinek nr 21 - Data emisji odcinka: 05-04-2011 r.
Wielki Jumbo zaprasza na wielki test wielkich potraw: największe z największych, najcięższe z najcięższych – najgrubsza światowa liga! Kto zje największą pizzę świata? Kto podoła największemu sznyclowi? Gdzie się robi najcięższe knedle? Wszystko o jedzeniu w rozmiarze XXL.

Odcinek nr 22 - Data emisji odcinka: 12-04-2011 r.
W dzisiejszym programie sposoby pozyskiwania nieco bardziej wyszukanych smaków. Tym razem zwiedzimy miejsca w których produkty rozpoczynają swoją drogę zanim trafią na nasze stoły. Banany, suszone daktyle a nawet marynowane ośmiornice czy glony, to wszystko czeka na nas w sklepach. A czy wiemy skąd pochodzą te przysmaki?

Odcinek nr 23 - Data emisji odcinka: 19-04-2011 r.
Dziś pokażemy wam wynalazki na widok których możecie powiedzieć że są śmiechu warte albo uznać że przecież każdy ma jakąś pasję i nie nam to oceniać. W programie zobaczycie najdłuższą szminkę świata czy toster wystrzeliwujący tosty do góry a przed nami grupa najbardziej zwariowanych wynalazców na świecie.

Odcinek nr 24 - Data emisji odcinka: 26-04-2011 r.
Co kraj to obyczaj i inny sport narodowy. My kochamy piłkę nożną ale niestety piłka nożna nie kocha nas dlatego dziś damy jej spokój. Nie pokażemy w dzisiejszym programie m.in. boksu z Tajlandii bo jest zbyt brutalny ale pokażemy inny sport który można by określić jako siatkonoga. W dzisiejszym programie także inne szalone dyscypliny sportowe z odległych krajów.

Odcinek nr 25 - Data emisji odcinka: 03-05-2011 r.
W dzisiejszym Galileo Extra zabieramy was na wycieczkę po zakładach karnych gdzie podobno jest lepiej niż w pracy: dostajesz trzy posiłki dziennie a w pracy masz tylko jeden i w dodatku musisz za niego zapłacić. Przepełnione cele, buty bez sznurowadeł i plastikowe sztućce w perspektywie kilku lat za kratkami nie są niczym czego warto zazdrościć...

Odcinek nr 26 - Data emisji odcinka: 10-05-2011 r.
Czas to pieniądz i warto o tym pamiętać zwłaszcza kiedy się stoi w gigantycznym korku. Według najnowszych badań Polacy tracą rocznie na staniu w korkach 3 tysiące złotych. To tylko trochę mniej niż wynosi średnia krajowa. Pod tym względem najgorzej jest w Warszawie i we Wrocławiu a najlepiej w Katowicach gdzie ruch tranzytowy omija centrum. Która z metod poruszania się po mieście zjada najmniej czasu?

Odcinek nr 27 - Data emisji odcinka: 17-05-2011 r.
W dzisiejszym Galileo Extra będzie bardzo sportowo. W oczekiwaniu na kolejną śnieżną zimę pokażemy Wam kilka zimowych dyscyplin. Przygotujcie się dzisiaj na hokej, na kajakarstwo i na motocyklowe wyścigi z tym że hokej będzie pod lodem, kajakarstwo na śniegu a motocykle będą bardzo, bardzo małe.

Odcinek nr 28 - Data emisji odcinka: 24-05-2011 r.
5 złotych za litr benzyny? Dziękuję, nie tankuję... Dziś w Galileo Extra jak radzić sobie w czasach astronomicznych cen paliw. Jeździć ekonomiczniej czy może przesiąść się z samochodu na skuter?. Sprawdzimy to a przed ekran zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych, także tych, na których podwyżki cen benzyny nie robią wrażenia bo i tak zawsze tankują za "stówę".

Odcinek nr 29 - Data emisji odcinka: 31-05-2011 r.
Pieniądze kiedy je masz nie znajdziesz nic w sklepie co by ci się podobało ale kiedy ich nie masz wtedy jest tyle pięknych rzeczy do kupienia. W dzisiejszym programie sprawdzimy jaki magiczny wpływ na nasze głowy mają magiczne słowa: gratis czy promocja oraz czy dajemy się manipulować wszechobecnej reklamie.

Odcinek nr 30 - Data emisji odcinka: 07-06-2011 r.
Zapraszamy na wycieczkę po najdziwniejszych osiedlach świata bo trzeba kupić dom żeby mieć co w życiu spłacać, tak żartują sobie ci ktorzy wzięli kredyty hipoteczne i spłacają własne M2 przez 30 lat. W dzisiejszym Galileo Extra wycieczka po osiedlu dla ludzi o niewielkim wzroście, mieszkania na wyspach z trzciny oraz raj dla emerytów.

Odcinek nr 31 - Data emisji odcinka: 14-06-2011 r.
Czy to na lądzie czy na wodzie wszędzie potrzebne są współczesne ogromne maszyny które ułatwiają transport i my tym maszynom przyjrzymy się dziś z bardzo bliska.

Odcinek nr 32 - Data emisji odcinka: 30-08-2011 r.
Seks, miłość, kłótnie małżeńskie to była ogromna część życia ludzi chociażby w starożytnym Egipcie a przy tym kraj faraonów słynął z bardzo odważnego podejścia do miłości fizycznej. Dziś pokażemy wam jak wyglądała miłość w starożytnym Egipcie ale także przeniesiemy się do wieku osiemnastego i przyjrzymy się życiu Casanovy.

Odcinek nr 33 - Data emisji odcinka: 06-09-2011 r.
Widzowie dowiedzą się, jak jadano w dawnych czasach. Poznają kuchnię ludzi średniowiecza i renesansu oraz czym różniło się menu XIX wieku od obecnie przyrządzanych potraw.

Odcinek nr 34 - Data emisji odcinka: 13-09-2011 r.
Autorzy sprawdzają, który samochód jest bardziej wytrzymały: mercedes klasy S, volvo kombi, czy fiat panda. Następnie testują, co potrafią katapulty. Zastanawiają się również, czy każdy człowiek może przejąć stery i bezpiecznie wylądować samolotem w przypadku niedyspozycji pilota.

Odcinek nr 35 - Data emisji odcinka: 20-09-2011 r.
Tym razem Jumbo Schreiner - specjalny reporter programu prowadzonego przez Agnieszkę Kołodziejską i Pawła Truszczyńskiego - wyrusza w świat, by poznać tajniki funkcjonowania restauracji określanych jako "płacisz raz - jesz do syta". Sprawdza czy takie rozwiązanie jest korzystne dla lokalu. Próbuje również dowiedzieć się, czy jedzenie serwowane w tego typu restauracjach jest świeże.

Odcinek nr 36 - Data emisji odcinka: 27-09-2011 r.
Reporterzy programu prowadzonego przez Agnieszkę Kołodziejską i Pawła Truszczyńskiego udają się do najzimniejszej osady świata, by przeprowadzić kilka eksperymentów. Pytają, jak mieszkańcy wioski położonej na krańcach Azji radzą sobie z ekstremalnym zimnem. Sprawdzają także, czy woda wylana ze szklanki zdąży zamarznąć przed dotarciem na ziemię oraz czy przeżycie nocy poza domem jest w takich warunkach możliwe.

Odcinek nr 37 - Data emisji odcinka: 04-10-2011 r.
W jednej z ostatnich tradycyjnych fabryk samochodowych w Detroit, kolebce amerykańskiej motoryzacji, powstaje od 1992 roku niezwykły samochód sportowy - Dodge Viper. Składany ręcznie przez kilkudziesięcioosobową załogę, stanowi ostatni relikt chlubnej samochodowej przeszłości legendarnej fabryki Connor Plant Assembly. 600-konny silnik, tradycyjna rama i niezwykła precyzja wykonania to szczególne atuty tego pożądanego na całym świecie auta. Widzowie dowiedzą się, jak powstaje słynna "żmija".

Odcinek nr 38 - Data emisji odcinka: 11-10-2011 r.
Prowadzący program Agnieszka Kołodziejska i Paweł Truszczyński przybliżają widzom historię jednego z podstawowych sprzętów używanych przez człowieka. Sprawdzają, jak na przestrzeni wieków zmieniała się konstrukcja toalety. Okazuje się, że jeszcze do niedawna jej skonstruowanie sprawiało sporo trudności. Reporterzy dociekają, jak wyglądały toalety w średniowieczu i zastanawiają się, z jakich ubikacji będziemy korzystać w przyszłości.

Odcinek nr 39 - Data emisji odcinka: 18-10-2011 r.
Twórcy programu zgłębiają tajemnice ludzkiego mózgu i dokonują przeglądu teorii naukowych dotyczących jego funkcjonowania. Badacze nie są zgodni co do jego możliwości. Nie zostało również jednoznacznie stwierdzone, skąd biorą się indywidualne zdolności intelektualne. Dziennikarze próbują dowiedzieć się, jak funkcjonuje mózg arcymistrza szachowego i odpowiedzieć na pytanie, czy da się wychować geniusza.

Odcinek nr 40 - Data emisji odcinka: 25-10-2011 r.
Odcinek poświęcony problemom, z jakimi borykają się na co dzień największe metropolie świata. Do miast tych zjeżdżają miliony ludzi pragnących rozwijać się i osiągnąć sukces. Już sama organizacja transportu miejskiego stanowi ogromne wyzwanie logistyczne. Reporterzy sprawdzają to na przykładzie jednej z największych aglomeracji - Nowego Jorku.

Odcinek nr 41 - Data emisji odcinka: 01-11-2011 r.
W dzisiejszym odcinku zapraszamy na budowę stadionu do Niemiec. Obiekt jest co prawda mniejszy niż nasz Stadion Narodowy w Warszawie ale tempo prac jest naprawdę imponujące. Przed nami budowlany skok w wykonaniu naszych zachodnich sąsiadów. Zobaczymy także budowę największego parku termalnego w Europie.

Odcinek nr 42 - Data emisji odcinka: 08-11-2011 r.
W dzisiejszym odcinku Galileo Extra pokażemy wam jaki luksus możecie sobie zafundować jeśli macie na zbyciu jakieś kilkanaście tysięcy euro. Posłużymy się przykładem luksusowej przyczepy, kuchni i łazienki, przeznaczonym tylko dla najbogatszych klientów.

Odcinek nr 43 - Data emisji odcinka: 15-11-2011 r.
Śmiech to prawdopodobnie najbardziej pozytywna reakcja łańcuchowa na świecie i całe szczęście że śmiech jest zaraźliwy. Umiejętność rozśmieszania ludzi bywa nieoceniona na przykład u cioci na imieninach kiedy skończą się tematy do rozmowy. "Śmiech to zdrowie" mawiały już nasz prababcie ale dopiero niedawno śmiechem zajęli się naukowcy i od razu udowodnili że oglądanie komedii bardzo dobrze wpływa na nasze serce.

Odcinek nr 44 - Data emisji odcinka: 22-11-2011 r.
Dziś wybierzemy się w podróż w czasie aby sprawdzić jak żyli ci którzy nie załapali się na to by na dworze króla Artura zasiąść przy okrągłym stole. Pokażemy wam w dzisiejszym Galileo ówczesną modę, pożywienie oraz leczenie.

Odcinek nr 45 - Data emisji odcinka: 29-11-2011 r.
Komunikacja w Bombaju
Twórcy programu nadal przyglądają się problemom, z jakimi borykają się mieszkańcy i władze największych metropolii świata. Tym razem sprawdzają, jak wygląda komunikacja w Bombaju. Badają, czy miliony mieszkańców jednego z największych miast Indii, mogą na co dzień swobodnie się przemieszczać.
.
Odcinek nr 46 - Data emisji odcinka: 06-12-2011 r.
Jack Daniel's
Polacy ostatnio coraz częściej i chętniej sięgają po whiskey. Może już więc najwyższy czas żeby poznać historię Jacka Danielsa. Odbędziemy podróż do korzeni tej whiskey oraz zobaczymy jej współczesną produkcję.
.
Odcinek nr 47 - Data emisji odcinka: 13-12-2011 r.
Kulisy codzienności: Golarki
Niezwykła historia zwyczajnych rzeczy codziennego użytku. Tym razem przyglądamy się ewolucji przyrządów i sposobów golenia się. Historia i współczesność - epokowe wynalazki i rozwiązania. Niezwykła podróż po zwyczajnych aspektach codziennego życia.
.
Odcinek nr 48 - Data emisji odcinka: 20-12-2011 r.
Centrum Handlowe: Dubai Mega Mall
Widzowie mają okazję poznać kulisy powstania największego na świecie centrum handlowego. Zobaczą, jak wyglądał jego projekt oraz z jakimi trudnościami musieli zmierzyć się wykonawcy Dubai Mega Mall podczas jego realizacji.
.
Odcinek nr 49 - Data emisji odcinka: 06-03-2012 r.
Najdziwniejsze domy na ziemi
W dzisiejszym odcinku udamy się na wycieczkę po najdziwniejszych domach na ziemi. Przekonamy się, że naprawdę szkoda życia na mieszkanie w złym miejscu. Trzy pokoje w bloku, domek jednorodzinny a może kawalerka - ciasna ale własna - takich rzeczy dziś wam nie pokażemy... ale naprawdę można żyć inaczej. Niestety większość z nas tego nie zauważa i nie ma pojęcia jak mieszkają ludzi obok nas.
.
Odcinek nr 50 - Data emisji odcinka: 13-03-2012 r.
Luksusowe usługi
Autorzy przedstawiają luksusowe usługi dla osób o zasobnych portfelach i niecodziennych wymaganiach. Wśród przykładów widzowie zobaczą m.in. luksusową myjnię samochodową ze Szwajcarii, najlepszego szewca z Londynu, ekskluzywnego krawca z Saville Road, u którego klienci zamawiają rzeczy unikatowe i niezwykle drogie.
.
Odcinek nr 51 - Data emisji odcinka: 20-03-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Luksusowe Hotele
W dzisiejszym Galileo Extra zapraszamy was do hoteli w Bangkoku i na Wyspach Kanaryjskich. Dobry hotel to takie miejsce w którym każdy pragnie się zatrzymać. Zawsze wszystko jest świeże i czyste no i nie trzeba po sobie sprzątać. Odwiedzimy dziś hotel w Bangkoku który jest nie tylko "dobry" bo to miasto kontrastów z jednej strony biedne osiedla i ludzie a z drugiej luksusowe biurowce i hotele. Na koniec odwiedzimy jeden z hoteli na plaży jednej z Wysp Kanaryjskich gdzie turyści mają zawsze cudowne wakacje.
.
Odcinek nr 52 - Data emisji odcinka: 27-03-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Tablety dotykowe i e-booki
Twórcy programu testują najnowsze technologie. Sprawdzają, które czytniki e-booków są najlepsze i szukają alternatywy dla tabletu dotykowego. Przy okazji przeprowadzają badanie higieny takich urządzeń. Prezentują również nowe funkcje, w które wyposażone są najnowsze telewizory.
.
Odcinek nr 53 - Data emisji odcinka: 03-04-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Triki i eksperymenty z ludzką naturą
Prowadzący demaskują psychologiczne triki i eksperymenty z ludzką naturą. Pokazują, jak zachowujemy się wobec gratisów, czemu mundur wywołuje respekt, a także jak wielką siłę ma uśmiech. Uświadamiają nam, jak łatwo można manipulować ludzkimi zmysłami.
.
Odcinek nr 54 - Data emisji odcinka: 10-04-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Wytrzymałość drewna i folii
Twórcy programu przeprowadzają niecodzienne eksperymenty. Testują wytrzymałość drewna i folii bąbelkowej oraz spektakularnie holują samochody. Reporterzy zrobią wszystko to, czego sami baliśmy się sprawdzić.
.
Odcinek nr 55 - Data emisji odcinka: 17-04-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Plemię Himba i potomkowie Łowców Głów
Dziś odwiedzamy plemiona, które tu w Europie powszechnie uważamy za dzikie. Na początek zabierzemy was na wycieczkę do Południowo-Zachodniej Afryki a konkretnie do Namibii gdzie żyje i mieszka koczownicze plemię Himba którego głównym pożywieniem jest mleko i kaszka z ziarna kukurydzy.
W drugiej części programu Borneo, trzecia co do wielkości wyspa na świecie, gdzie w tropikalnych lasach żyją potomkowie słynnych Łowców Głów których codzienne życie odkrywa wysłannik Galileo Extra.
.
Odcinek nr 56 - Data emisji odcinka: 24-04-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Trzy niezwykłe osoby
Przedstawiamy trzy niezwykłe osoby, każdą z nich coś wyróżnia i nie w sposób przejść obok nich obojętnie. Pierwszą z tych osób jest Rabin i jak wiadomo jest to funkcja bardzo ważna w Judaiźmie i żeby nim zostać trzeba uczyć się kilkanaście lat. Drugą osobą jest Nina, która cierpi na dyskalkulię, czyli zaburzenie zdolności matematycznych i podobne problemy ma aż 6 procent ludzi na całym świecie. Trzecią osobą jest lekarz kardiochirurg czyli nieprzespane noce, sypianie z komórką pod poduszką, ciągły stres i ciągłe dokształcanie się to ich chleb powszedni - ale nie narzekają.
.
Odcinek nr 57 - Data emisji odcinka: 01-05-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Dwa sposoby na wolny czas
Każde miasto ma swoje mega centrum handlowe. Okazuje się, że jest to także sposób na spędzanie weekendów nie tylko przez Polaków. W dzisiejszym programie zajrzymy do KaDeWe, niemieckiego centrum z tradycjami będącego jednym z największych w Europie.
Drugim sposobem spędzania czasu jest wizyta w nietypowym muzeum gdzie zajrzymy do piwnic Muzeum Narodowego w Monachium, które oferuje tyle atrakcji, że musimy zabrać ze sobą sporo wolnego czasu.
.
Odcinek nr 58 - Data emisji odcinka: 08-05-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Zagadki umysłu: urodzony geniusz
Twórcy programu sprawdzają, czym charakteryzuje się mózg geniusza. Badają skąd biorą się wyjątkowe zdolności. Zdradzają mniej utalentowanym widzom, jak wygląda życie osób o ponadprzeciętnych umiejętnościach. Sprawdzają też, czy genialne dzieci mogą liczyć na normalne dzieciństwo.
.
Odcinek nr 59 - Data emisji odcinka: 15-05-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Zagadki umysłu: przypadkowy geniusz
Dziś mówić będziemy o wyjątkowych ludziach naznaczonych geniuszem. Wielki talent i niezwykłe umiejętności to często domena ludzi nie rozumianych a czasem mających problemy w życiu codziennym. Opowiemy wam o nich dziś i to na poważnie.
.
Odcinek nr 60 - Data emisji odcinka: 22-05-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Człowiek kontra maszyna
Dziś w Galileo Extra zapraszamy na pojedynek człowiek kontra maszyna. Żyjemy w czasach w których maszyny większość rzeczy mogą zrobić za nas a my możemy oddać się lenistwu.
Czasami te maszyny są od nas bardziej skuteczniejsze a to już zagraża naszej pozycji i być może będziemy musieli pogodzić się z bezrobociem.
.
Odcinek nr 61 - Data emisji odcinka: 29-05-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Ile człowiek może wytrzymać bez snu?
"Nie śpij bo cię okradną", "Wyśpisz się w trumnie", "Długi sen to krótkie życie" - Takie powiedzonka można by mnożyć ale dzisiejszy odcinek sprawi, że w jego czasie na pewno nie zaśniecie.
.
Odcinek nr 62 - Data emisji odcinka: 05-06-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Egzotyczne szlaki
Jak bardzo egzotyczne potrafią być drogi? Skąd się wzięła ryba Panga? Z jak daleka i w jaki sposób trafia do Europy? Skąd się biorą jagody Accai? I dlaczego tak trudno jest się przebić przez ulice San Paulo, zanim trafi się do celu.
.
Odcinek nr 63 - Data emisji odcinka: 12-06-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Ekstremalne miejsca pracy
Twórcy programu odwiedzają największe miejsca pracy na świecie. Sprawdzają m.in. jak wygląda dzień z życia pracownika największego wielopiętrowego warsztatu samochodowego Europy i jak przebiega praca w ogromnym sklepie meblowym.
.
Odcinek nr 64 - Data emisji odcinka: 19-06-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Szybkość reagowania
Twórcy odcinka przygotowali kilka ekstremalnych prób. Sprawdzają m.in. czy refleks jest cechą wrodzoną, czy też można się go nauczyć. Obserwują pojedynek człowieka ze zwierzęciem, by przekonać się, kto jest lepszy. Zapraszają również mistrzów czterech największych sztuk walki do wzięcia udziału w nietypowym eksperymencie.
.
Odcinek nr 65 - Data emisji odcinka: 03-09-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Przygotowania do lotu samolotami pasażerskimi
Kamery towarzyszą w przygotowaniach do lotu samolotami pasażerskimi. Obserwują pracę członków załogi, ekipy technicznej, bagażowych a także osób koordynujących loty. Odwiedzają zarówno samoloty tanich linii, jak i luksusowe odrzutowce, oferujące prywatne łazienki i pokoje sypialne.
.
Odcinek nr 66 - Data emisji odcinka: 10-09-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Przeszczepy i ratowanie życia człowieka
W odcinku historia skomplikowanego procesu przeszczepu nerki, który może uratować życie Ivany. Zobaczymy także, jak działa kosztujący 160 tysięcy euro wózek, który pozwala transportować śmigłowcem umierające z powodu niewydolności płuc noworodki. Reporterzy towarzyszą również pilotom podczas 24-godzinnego dyżuru na pokładzie helikoptera pogotowia ratunkowego.
.
Odcinek nr 67 - Data emisji odcinka: 17-09-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Miłość do samochodów na czterech kółkach
Mężczyźni nie mają problemów z mówieniem o miłości pod warunkiem że dotyczy to ich miłości do samochodów, motocykli albo do piłki nożnej. Miłość do samochodów jest stała a do kobiet ulotna dlatego dziś w Galileo Extra skoncentrujemy się na czterech kółkach bo człowiek po to wymyślił samochód aby wygodnie siedzieć stojąc w korkach.
.
Odcinek nr 68 - Data emisji odcinka: 24-09-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Ekologiczne ubrania i owoce oraz czym czyścić zęby
Twórcy programu przyglądają się bioproduktom i sprawdzają na ile naprawdę są przyjazne środowisku. Odwiedzają producentów ekologicznych ubrań, by dowiedzieć się, skąd biorą materiały. Reporterzy testują owoce, opatrzone naklejką z napisem BIO i porównują je ze zwykłymi. Kamery odwiedzają Nowy Jork i żyjących tam współczesnych neandertalczyków, którzy chodzą boso i jedzą surowe mięso. W odcinku również sprawdzian skuteczności alternatywnych metod mycia zębów.
.
Odcinek nr 69 - Data emisji odcinka: 01-10-2012 r. - Zrzucik odcinka T U T A J
Luksusowe przedmioty
Zwykle luksusowe przedmioty są robione ręcznie, pod względem precyzji żadna maszyna nie zastąpi przecież człowieka. Zegarki, meble, torebki, pióra wieczne. Ktoś komu marzy się jednak taki luksus musi uzbroić się w cierpliwość bo żeby wykonać coś takiego nie należy zbytnio śpieszyć. Poza tym klient musi szeroko otworzyć portfel. Nie od dziś wiadomo że luksus słono kosztuje. Kosztowne są także materiały z których produkuje się przedmioty luksusowe.
.
.

Detailed information

Audio: Polish

Video format: MPEG-4 (XviD)

Audio format: MP3 2.0, 112 kbps

Total filesize: 23.58 GB

NEWS
© 2002-2019 OSiOLEK.com team
There are no files on this page, only information about them (filesize, type of compression, checksum, and so on). Note, that you can download copyrighted materials only for a backup purpose and only if you have a original version of the given files (beware, those rules may not apply in your country). Here you can read about our cookies policy.