Preferences
USER PANEL

E-mail address:


Password:


Remember me

I don’t have an account

I don’t remember password

SEARCH

Category:

Phrase:

 

CATEGORY
LIBRARY

first

previous

next

last

133 pages

1321 releases

Nawrot Jacek - A w Patafii nie bardzo *audiobook*

Interest 36%

Polish Books


added: 2012-05-23
16:50:53

Detailed information

Genre: adventure

Audio: German

Total filesize: 931.06 KB


Zubiński Tadeusz - Ogień przy drodze

Interest 32%

Polish Books


added: 2012-05-15
10:30:29

Description

Zubiński Tadeusz - Ogień przy drodze
Tadeusz Zubiński jest rasowym epikiem przenoszącym czytelnika w przeszłość.
Epokę którą przedstawił w Ogniu przy drodze stanowi burzliwy okres II wojny światowej.
Akcja utworu rozgrywa się w okolicach Krzemieńca na pograniczu Wołynia i Podola gdzie miały miejsce najbardziej krwawe i dramatyczne epizody sowieckiej i niemieckiej okupacji Holokaust i rzeź Polaków dokonana przez ukraińskich nacjonalistów. Przy kreowaniu kresowego świata kielecki pisarz korzysta pełnymi garściami z dorobku poprzedników którzy przed nim podejmowali złożoną problematykę wojny na Kresach zwłaszcza Buczkowskiego Kuśniewicza Odojewskiego i Turczyńskiego Haupta. Uważni czytelnicy dostrzegą jak uzupełnia ich wizje rozwija epizodyczne wątki ich utworów a nawet wprowadza bohaterów o znaczących literackich nazwiskach. Tworzy jak to nazywają znawcy literatury historyczne metapowieści.
Ostatnia wojna to nadal skarbnica atrakcyjnych historii a znane wydarzenia można odczytać inaczej uwzględniając złożone racje wszystkich ich uczestników. Kielecki pisarz także i w tej powieści jawi się w wybranej przez siebie roli kronikarza polskiej prowincji oprowadzającego czytelników po startych z mapy miejscach przypominającego ich dawno minione dzieje. Prezentuje przy okazji główne atuty swojego pisarstwa nostalgiczną drobiazgową rodzajowość wraz z językowym słuchem pozwalającym mu wykreować bogatą i zróżnicowaną galerię postaci odtworzyć ich zwyczaje zachowania zajęcia oraz w najdrobniejszych detalach zrekonstruować charakter egzotycznych wielokulturowych miejsc w których żyli. Pisze pięknym poetyckim stylem refleksyjną prozę o nieśpiesznym rytmie i z malarskim temperamentem komponuje zapadające w pamięć obrazy i sytuacje.
 

Detailed information

Total filesize: 2.17 MB


Jaworowski Roman, Salecki Jerzy - Śmierć zamawia międzymiastową

Interest 20%

Polish Books


added: 2012-02-17
20:47:08

Description

Jaworowski Roman, Salecki Jerzy - Śmierć zamawia międzymiastową

  • Seria: Labirynt

  • Rok wydania: 1973


format: djvu

Detailed information

Total filesize: 3.03 MB


Koontz Dean R. - Mroczne popołudnie

Interest 36%

Polish Books


added: 2012-02-13
11:15:54

Description

Dean R. Koontz - Mroczne popołudnie
 
Nickie okazuje się nie być zwykłym psem. Jej losy splatają się z życiem Amy Redwing, która pogrzebawszy zdominowaną przez brutalnego mężczyznę przeszłość zakłada własną firmę Golden Heart, specjalizując się w ratowaniu i szukaniu domów dla psów rasy Golden Retriever. Jaką misję mają do spełnienia? Wkrótce Amy zostaje zaplątana w serię dziwnych spotkań m.in. ze sfrustrowanym pisarzem, który okazuje się mordercą do wynajęcia…
 
opis: sklep.gildia.pl

Detailed information

Total filesize: 1.18 MB


King Stephen - Dallas 63

Interest 36%

Polish Books


added: 2012-02-13
11:12:19

Description

Stephen King
Dallas '63
Dallas '63 to znakomita powieść zadająca pytanie: "co by było, gdyby..." i badająca granice nieuchronności, elastyczności losu. A przy tym pasjonująca historia mężczyzny, który podejmuje walkę z czasem. I choć los po wielokroć odkrywa przed nim swoje złowrogie oblicze, bohater zawalczy zarówno o życie JFK, jak i o własne - odnalezione w innym wymiarze - szczęście.
22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy'ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?
Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry'ego Dunninga, dostaje wypracowanie - makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry'ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności. Od tego wszystko się zaczyna...
Wkrótce potem przyjaciel Jake'a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake'owi szaloną - i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną - misję ocalenia Kennedy'ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswalda i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake'a - życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.
Dallas '63 to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu.
opis: sklep.gildia.pl
 

Detailed information

Total filesize: 695.73 KB


[Cienie Pojętnych] Tchaikovsky Adrian

Interest 40%

Polish Books


added: 2012-02-13
11:09:20

Description

Adrian Tchaikovsky
Cienie Pojętnych


1. Imperium Czerni i Złota
2. Klęska ważki
3. Krew Modliszki
4. Hołd dla mroku
5. Ścieżka skarabeusza
Miasta-państwa Nizin od dziesięcioleci żyły w spokoju, pokładając wiarę w zapewniające im bezpieczeństwo traktaty. Ich ufność wobec sąsiadów i mocy pieniądza była tak wielka, że nie zauważyły, iż na dalekich rubieżach ich terytorium rozwinęło się dążące do podboju wszelkimi metodami Imperium Os. Ofiarą doskonale zorganizowanych oddziałów zaczęły padać kolejne krainy... Wydaje się, że jedynie starzejący się Stenwold Maker, doświadczony wojownik, szpieg, wynalazca i mąż stanu, dostrzega prawdziwe zamiary władców drapieżnego Imperium. To na jego barki spada obowiązek obrony świata przed falą czerni i złota, jaka zalała Niziny, niszcząc wszystko, co stanęło jej na drodze. Pomogą mu w tym młodzi agenci, przypadkiem wciągnięci w bieg wydarzeń.
opis: sklep.gildia.pl

Detailed information

Total filesize: 19.99 MB


[Theodore Boone] Grisham John

Interest 48%

Polish Books


added: 2011-10-02
11:03:14

Description

John Grisham
1. Theodore Boone. Młody prawnik
2. Theodore Boone. Uprowadzenie
 
Jego rodzice są prawnikami. Przyjaciele rodziców są prawnikami. Jego przyjaciele są prawnikami. Jego pies wabi się Sędzia, a on marzy, żeby zostać prawnikiem.
Jego marzenie spełni się szybciej niż to możliwe. Theodore Boone zostanie wciągnięty w sam środek sensacyjnego procesu o zabójstwo. Bezwzględny morderca jest o włos od wymknięcia się sprawiedliwości, i tylko Theo może sprawić, by prawo zwyciężyło.
Theo Boone jest jak Mitch McDeere z Firmy. Równie przenikliwy, dociekliwy, o niezłomnych zasadach, choćby miał za nie drogo zapłacić. Tyle że znacznie młodszy, a za to jeszcze bardziej entuzjastyczny. I jak Mitch znajdzie się w sytuacji pozornie bez wyjścia.
To klasyczny Grisham: zbrodnia doskonała, anonimowy świadek, który nie może wyjść z ukrycia, i prawnik doskonały. Grisham jak zwykle tworzy fascynującego bohatera i ekscytującą intrygę, ale i pokazuje prawo od kuchni - obraz sądu i systemu w sposób pasjonujący i przystępny. Genialny młody pasjonat zafascynuje nie tylko młodych czytelników, ale także ich rodziców i dziadków.
opis: sklep.gildia.pl
 

Detailed information

Total filesize: 2.63 MB


[Marchia Cienia] Williams Tad

Interest 44%

Polish Books


added: 2011-02-28
14:17:08

Description

Tad Williams
[Marchia Cienia]


1. Marchia Cienia
2. Rozgrywka Cienia
3. Powrót Cienia
4. Serce Cienia
Przez wieki zasnuta mgłą Granica Cienia oddzielała ziemie ludzi od utraconych przez nich w wielkiej wojnie północnych terytoriów zamieszkanych przez tajemniczych Quarów. Nikt, kto przekroczył granicę, nie wrócił. Teraz zaś niepokojące pasmo mgły zaczęło zagarniać południowe tereny. Tymczasem panująca w Marchii Południowej rodzina królewska przeżywa kryzys: prawowity władca, Olin, przebywa w niewoli, książę regent zostaje zamordowany, a jedynymi pretendentami do tronu i obrońcami królestwa są królewskie bliźnięta, niepełnosprawny Barrick i jego siostra Briony. Narasta chaos i poczucie zagrożenia, tym bardziej że Quarowie to nie jedyne niebezpieczeństwo. Za inną granicą czai się żądny władzy autarcha, ciemięzca Olina. Zło i zdrada, jak się wydaje, czyhają wszędzie.
opis: sklep.gildia.pl

Detailed information

Total filesize: 6.38 MB


[Georigina Kincaid] Mead Richelle

Interest 28%

Polish Books


added: 2010-09-26
13:55:25

Description

 Richelle Mead
[Georigina Kincaid]

1. Melancholia Sukuba
2. Podboje Sukuba
3. Marzenia Sukuba
4. Namiętność Sukuba
5. Cienie Sukuba
6. Odkrycie Sukuba
Sukub to chyba najlepsze zajęcie, jakie można sobie wymarzyć w piekle. Ma się wtedy wszystko: seksapil, umiejętność zmiany postaci, fantastyczne ciuchy oraz to, że każdy facet umarłby za jedno spojrzenie lub dotyk (i faktycznie często tak to się kończy). Jednak życie Georginy Kincaid, sukuba z Seattle, nie jest tak ekscytujące, jak mogłoby się wydawać. Georgina nie jest przekonana, że uwodzenie śmiertelników i wysysanie z nich energii życiowej to najlepsze zajęcie dla dziewczyny takiej jak ona. Zdecydowanie bardziej wolałaby poszukać swojej bratniej duszy (a może to nieśmiały autor kryminałów?). Tylko co zrobić, żeby tej bratniej duszy od razu nie uśmiercić, kiedy w Georginie weźmie górę natura sukuba? Romantyczne marzenia o prawdziwej miłości będą musiały jednak zaczekać: w demonicznym podziemiu Seattle ktoś zaczyna zabijać nieśmiertelnych...


opis: sklep.gildia.pl
 

Detailed information

Total filesize: 1.12 MB


[Pieśń Lodu i Ognia] Martin George R.R.

Interest 104%

Polish Books


added: 2011-04-10
18:37:32

Description

George R.R. Martin
[Pieśń Lodu i Ognia]


1. Gra o tron 
2. Starcie królów 
3.1. Nawałnica mieczy - Stal i śnieg
3.2. Nawałnica mieczy - Krew i złoto 
4.1. Uczta dla wron - Cienie śmierci
4.2. Uczta dla wron - Sieć spisków
5.1. Taniec ze smokami
 
W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.
Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam.
Tron objął Robert – najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.
Serial w telewizji HBO na podstawie "Gry o tron" w Polsce już 18 kwietnia. W rolach głównych m.in.: Sean Bean, Mark Addy, Alfie Allen, Lena Headey.
opis: sklep.gildia.pl
 
dodano tom 5.1

Detailed information

Total filesize: 5.99 MB

first

previous

next

last

133 pages

1321 releases

NEWS
© 2002-2019 OSiOLEK.com team
There are no files on this page, only information about them (filesize, type of compression, checksum, and so on). Note, that you can download copyrighted materials only for a backup purpose and only if you have a original version of the given files (beware, those rules may not apply in your country). Here you can read about our cookies policy.